• Peeling to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Wykonuje go wiele razy w gabinecie w którym pracuję. W zasadzie peeling powinno się wykonać przed większością zabiegów, jakie są przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym. Co ciekawe jednak, peeling można także bez problemu zrobić we własnym domu i co najważniejsze, warto to robić.

  To jedna z najprostszych metod, która ma wpływ na oczyszczenie i odmłodzenie skóry. Peeling warto także robić przed latem i w czasie lata. Dlaczego? Albowiem wtedy o wiele ładniej można się opalić. Również zrobienie peelingu dwa dni przed pójściem do solarium sprawi, że opalimy się o wiele ładniej i równiej, a opalenizna będzie bardziej trwała. Speelingowanie skóry będzie miało także ogromny wpływ na to, jaka będzie ona w dotyku.

  Peeling we własnym domu


  Różne rodzaje środków służących do przeprowadzania peelingu stosuje się na różne partie ciała. Najdelikatniejsze na twarz i dekolt, nieco bardziej mocne na ramiona, plecy  najmocniejsze na skórę łokci i pięt. Oczyszczanie tych ostatnich miejsc z bardzo twardego naskórka sprawi, że w przyszłości miejsca te będą dużo bardziej przyjemne w dotyku. Peeling to nic innego, jak mechaniczne ścieranie zewnętrznej warstwy zrogowaciałego naskórka. Po jego usunięciu będziemy mieć skórę gładszą i milszą w dotyku oraz mającą bardziej młody wygląd.


  Do przeprowadzania peelingu służy wiele produktów. Najczęściej są to żele, które zawierają miniaturowe drobinki, które podczas ruchów ręką usuwają wierzchnią warstwę naskórka. W przypadku stosowania takich preparatów trzeba bardzo uważać przy peelingowaniu twarzy, aby broń Boże taki preparat nie dostał się do oczu.
  Są też inne i znacznie prostsze metody peelingowania skóry. Najprostsza z nich to stosowania w kąpieli specjalnych rękawiczek z mocnego, bambusowego włókna, albo też ze specjalnego włókna sztucznego, mającego właściwości ścierające.


  Samo przeprowadzenie peelingu to dopiero połowa całej operacji. Nie można bowiem o tym zapominać, aby po peelingu położyć na skórze jakiś delikatny balsam. Może to być też coś naturalnego, jak na przykład aloes, o którym pisałam w poprzednim poście. Wtedy za jednym zamachem delikatnie łagodzimy wierzchnią warstwę skóry i dodatkowo nawilżamy ją w sposób bardzo naturalny.


  Profesjonalny peeling, jaki często robię w moim gabinecie kosmetycznym, wykorzystuje też kwasy owocowe. Taki rodzaj zabiegu może wykonywać już tylko ktoś wyszkolony i doskonale orientujący się w tego typu metodzie. Za pomocą kwasów owocowych peelinguje się miejsca po bliznach czy szramach. Taki zabieg pozwala na usunięcie znacznie większych ilości naskórka niż typowe peelingowanie prowadzone w domu lub przy użyciu typowych, ogólnodostępnych kosmetyków. Dlatego też kilkukrotne (w odstępach kilku dni) usuwanie skóry w miejscach po bliznach czy olamach na skórze, pomoże znacznie zmienić ich kolor na jaśniejszy.


  votre commentaire

 • W swojej codziennej pracy wykorzystuję dziesiątki kosmetyków i różnego rodzaju urządzeń. Dziś mamy na rynku ogromny wybór wszelakiego typu kosmetyków, które mają świetny wpływ na nasz wygląd. Będę je po kolei opisywać, zwłaszcza te, które najbardziej lubię.

  Delikatne kremy z aloesem


  Ale zacznę od czegoś naturalnego, bo często sięgam również i polecam kosmetyki, których skład oparty jest o wyciągi z naturalnych roślin. A na początek – aloes. Zielona roślinka z mięsistymi listkami już od dziesiątek lat wykorzystywana jest do przygotowywania kosmetyków a nawet domowych leków. Oprócz tego, że doskonale nadaje się do leczenia wszelakich problemów na skórze, takich jak oparzeń, ran, skaleczeń czy owrzodzeń, przyrządza się z niego także wzmacniające wino i inne wyroby.


  Ja jednakże używam często kremów i maseczek na twarz, które mają w swoim składzie aloes. To bardzo delikatne kosmetyki, które po pierwsze działają bardzo łagodząco, a po drugie sprawiają, że skóra jest bardziej miękka i delikatna. Polecam też zawsze stosowanie wszelakiego typu kosmetyków z aloesem wszystkim tym Paniom, które mają różnego rodzaju problemy skórne na swoich buziach. Dość szybko pomaga.


  Nic z tym dziwnego, że producenci leków zainteresowali się aloesem. Zawiera on bowiem w swoim składzie aktywne substancje takie jak aloina, barbaloina i aloeemodyna.


  Często zalecam wielu osobom, mającym dość zaniedbaną skórę, stosowanie maseczek zawierających wyciąg z miąższu aloesu. Ich działanie odmładzające jest naprawdę bardzo silne. A poza tym, jeszcze nie spotkałam się z reakcjami alergicznymi a poza tym wiele moich klientem chwaliło te produkty, mówiąc, że czują, jakby ich skóra zaczynała nagle odpoczywać.


  Warto wiedzieć także, a aloes i kosmetyki aloesowe nie tylko, że nie powodują alergii, ale jeszcze ją zwalczają. Tak samo, jak na przykład egzemy.


  Nic zatem dziwnego, że jestem wielką orędowniczką stosowania w gabinetach kosmetycznych różnego rodzaju preparatów, które oparte są o doskonałe, naturalne składniki. Aloes jest tutaj jednym z najlepszych przykładów.


  votre commentaire
 • Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Już niedługo zacznę zamieszczać tu pierwsze wpisy. Kocham kosmetyki, to moja pasja i mój zawód. O nich będę pisać.


  votre commentaire