• Olejek arganowy

  Olejek arganowy stał się ostatnio bardzo popularnym kosmetykiem bądź także dodatkiem do kosmetyków. Stosuje się go wraz z szamponami do włosów, smaruje się nim ciało, regeneruje się zrogowaciały naskórek. Jednym słowem jest to cud specyfik na wszystkie ubytki piękna. Czy wiecie, z czego go się tak naprawdę robi, skąd pochodzi i jaka jest jego geneza w kosmetyce? Przeczytajcie ten post, jeśli chcecie się tego dowiedzieć.  Olejek arganowy to olej, który wytwarzany jest z owoców arganii żelaznej. Pierwszą metodą, jaką się go wydobywało, była metoda tradycyjna. Polega ona na zmieleniu ręcznie w żarnach ziaren owoców drzewa arganowego aż do uzyskania oleistej pasty. Następnie pasta ta wyciskana jest również ręcznie na olej. Ziarna drzewa arganowego jest bardzo trudno otworzyć. W związku z tym tradycyjnie zbierało się je wyplute bądź wydalone z przez kozy.
  Współcześnie olejek wytwarzany jest maszynowo. Natomiast zaistniała konieczność ochrony drzew arganowych przed kozami. W okresie owocowania grupy strażników chronią drzewa.

  Olej arganowy posiada różne właściwości nie tylko kosmetyczne. Znajduje zastosowanie w medyczne, gdyż wpływa pozytywnie na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, przyczynia się do poprawy krążenia. Wspomaga również naturalną odporność organizmu.

  Produkcją olejku arganowego zajmują się nadal na wsiach przeważnie kobiety, gdyż to one znajdują kolejne zastosowania dla tego wielofunkcyjnego olejku. Jadąc do Maroka, można pokusić się na masaż wykonany właśnie z użyciem naturalnego olejku arganowego wykonanego według tradycyjnej metody. Sposób produkcji wpływa na jakość produktu.

  Olejek arganowy


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :